על יטבתריום

הרחק הרחק מיישובי בני האדם, שוכן לו קיבוץ קטן. את הקיבוץ עוטפים שמי לילה מרהיבים ונוצצים באלפי כוכבים. כבר שנים שקיבוץ יטבתה האהוב והטעים פותח את דלתו בפני היורדים לאילת ומפנק אותם בחוויה מלאת אנרגיה ב"פארק יטבתה". ומה קורה בו בלילה? האם נגמרה החגיגה? ממש לא! בלילה, מצפה כוכבים מיוחד במינו מחכה לכם.. 

מצפה כוכבים שחלב על הזמן!

יטבתריום הוא מצפה כוכבים בקונספט חלבי. בשיתוף פעולה מנצח של הערכים גילוי, פעולה וקסם מדברי, נולד לו מתכון מנצח של חוויה שתסחוף אתכם לעולם אחר!

בואו ללמוד על עולם החלל המרתק, להרחיב אופקים, להינות ממגוון פעילויות מעולם אחר…

אנו מציעים לכם מגוון מסלולים לבחירה שיתאימו בדיוק לכם. בין אם אתם מתכננים את הטיול מראש ורוצים חוויה אורכה ומלאה בתוכן, ובין אם אתם עוצרים כאן ספונטנית בדרך לאילת ורוצים חוויה קלילה.  ביטבתריום מתקיימות הדרכות מותאמות לקבוצות גדולות ולגילאים מגוונים: בתי ספר, תיכונים, ימי גיבוש צוות, ימי הולדת וכל מה שתירצו.  

סביב מדורה, מרשמלו, שוקו, ושביל החלב המלא בכוכבים, יטבתריום יחשוף את סיפורו של קיבוץ יטבתה, סיפור מלא בקסם מדברי. איך מחלבת הקיבוץ הפכה ללהיט של טעם ועוד סודות וחוויות מרגשים.

בואו לגלות

לגלקסיית "שביל החלב" יש עבר מלא בשמות מגוונים. לדוגמא, בימי הביינים כונתה "בקעה חלבית" ו"בקעה לבנונית" ובמקורות יהודיים קדומים כונתה "נהר די-נור" שזה בתרגום מארמית: נהר של אש.

המקור הראשון העתיק ביותר של רעיון גבינת ירח נמצא בפירוש רש"י על מסכת סנהדרין דף ל"ח עמוד ב'.

בדקה אחת של שתיית שוקו יטבתה נופלים בממוצע  כוכבים!

כוכבים לא באמת מנצנצים, שבירת אורות באטמוספירה, אבק וגורמים נוספים גורמים לכוכב להיראות מנצנץ מהזווית שלנו.

קיימים בעולם 1,064,340,000,000,000,000 כוכבים! כבר בזמנם, חכמי התלמוד קבעו את המספר הזה בזמן שהאסטרונומים הלא יהודיים טענו כי קיימים כ-5,000 כוכבים. וכיום המדע המשוכלל הגיע למסקנה שמספר הכוכבים האו כפי שמופיע בגמרא מימי קדם. המקור לחישוב מספר הכוכבים מופיע בגמרא במסכת ברכות לב, עב.

קרני האור שאנו מדליקים מתפזרות שיורות תופעה בשם "זיהום אור". זיהום אור כבד נמצ בדרך כלל במקומות יישוב, והוא מסנוור ומונע מאיתנו לראות את הכוכבים. 

יטבתריום
קיבוץ יטבתה (פונדק יטבתה)
ד.נ. חבל אילות, מיקוד 8882000

שעות פעילות
ימים א'- ה' 17:00-00:00
שישי שבת וערבי חגי ישראל- סגור

כמה פרטים והכרטיסים בדרך מהירח!

נא מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן