קנבס, מכחול, צבע וזהו?!

תמיד דמיינתם ציירים מציירים עם מכחולים וצבעים על גבי קנבס ו.. זהו. בלי יותר מידי תוספות ופרטים. אבל האמת היא שלציירים יש הרבה יותר כלים ושלבי ציור ממה שדמיינתם.

וזה כמו בכל תחום, למשל בעולם המוסיקה כולם יודעים שלגיטרה יש שישה מיתרים ומדמיינים את הגיטריסט מנגן עליה, וזהו. ובתכלס, יש לו קאפו, מגוון מפרטים מסוגים שונים, מגבר, ולגיטרות עצמן יש הרבה סוגים וכו'…

אז מה יש לציירים אתם שואלים? בואו נכנס ונצלול קצת עמוק יותר לעולם היפה והמרגיע של הציור. 

נתחיל מהקנבס. קנבס הוא בד מתוח על גבי מסגרת עץ. יש כמה סוגים של קנבסים: כמו בכל דבר יש את הפשוטים ויש יקרים יותר ויותר. 

הקנבסים הפשוטים עשויים מבד כותנה מתוח על גבי מסגרת עץ פשוט וקל. הם בדרך כלל מיוצרים בסין. הם מגיעים עם שבבי עץ קטנים שאותם מכניסים לחורים מיוחדים מהצד האחורי של הקנבס. מטרת אותם שבבים היא לחזק ולתת תמיכה למסגרת העץ של הקנבס, אבל בפועל- בשטח זה לא בהכרח עובד. הקנבסים הפשוטים הרבה פעמים עקומים (בעיקר במידות גדולות) והם מתאימים יותר לציירים מתחילים שרוצים להתאמן על קנבס לא יקר, וגם לילדים שכבר מגיל קטן מוציאים החוצה את החוש היצירתי שלהם.

כאן ב-GreatGallery אנו כמובן לא משתמשים בהם ליצירות אמנות יקרות ערך, אך בחוגי הציור שלנו לילדים הם המככבים. הקנבס הסיני הזה כמובן מיוצר ע"י המון חברות ו-GreatGallery בוחרת את הטובים שבהם עבור חוגי הילדים.

ויש כמובן את הקנבס האיכותי והמקצועי. הוא עשוי מבד פשתן או משי מתוח על גבי מסגרת עץ מלא וחזק. בדרך כלל הקנבס מגיע עם שכבת ציפוי של חומר הנקרא ג'סו. אך הציירים המקצועיים לא מסתפקים בזה ומורחים ג'סו נוסף על הקנבס. מה זה ג'סו? איך מורחים אותו? תוכלו למצא את התשובות בפוסט כאן בקישור.

הקנבס האיכותי לא זקוק לשבבי העץ הקטנים, כי הוא מתוח על מסגרת מספיק חזקה כדי להישאר ישרה. הקנבסים האיכותיים מיוצרים בדרך כלל באיטליה ומבחינת המחיר שלהם- הוא כמובן משקף את האיכות הגבוהה שלהם, ולכן הוא לא זול. 

הקנבסים האיכותיים זוכים לקבל את פני יצירות GreatGallery וכמובן גם כשאתם מזמינים ציור על קנבס בהזמנה אישית, הוא מצוייר על בד הקנבס האיכותי. 

נהנתם? אתם מוזמנים להמשיך ולקרא עוד בפוסטים הבאים:)

כמה קראתי

אולי יעניין אותך גם

אמנות יהודית

הייחודיות של ציור על פני צילום

הציור הראליסטי יכול להיראות במבט ראשון ולא עמוק כצילום. אם כן, מה מיוחד בציור הראליסטי שאין בצילום? מה גורם לצופה להמשיך להתבונן בציור ולהתפעל ממנו?

קראו עוד »
Uncategorized

מה זה רפרודוקציה? כל מה שרציתם לדעת!

רפרודוקציה היא בעצם העתקת ציורים ויצירות אומנות דרך צילום, ובתכלס בעברית: שעתוק.  כאן ב-GreatGallery תוכלו לרכוש רפרודוקציות של הציורים האהובים עליכם במחירים אטרקטיביים במיוחד. אבל

קראו עוד »
ג'סו על קנבס
טיפים לציור נכון

מהו ג'סו? ואיך מורחים אותו?

הג'סו הוא חומר לבן המשמש כבסיס לציורים. יש לגסו' גמישות ייחודית שמסייעת לציור שצוייר עליו להתמודד עם שינויי לחות וטמפרטורה. ויותר מזה, הג'סו מונע מהצבעים

קראו עוד »

כמה פרטים והכרטיסים בדרך מהירח!

נא מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן